| Husdjur, Katter |
|---|
|
Boken om katten. Royal Canin, 2000. 60 s. Cartonnageband. Gott skick. Rikligt illustrerad. Katten i dikt och bild i urval av Bo Setterlind. Bernces, 1971. 80 s. Pappband med
skyddsomslag. Skyddsomslaget något trasigt. Fotoillustrerad. Anderson, Janice: The cat-a-logue. Guinness Books, 1989. In English. 128 p. . Good condition.
Richly illustrated. Exlibris. Fogle, Bruce: Bonniers Stora Kattlexikon. Albert Bonniers förlag, 1998. 240 s. Klotband med
skyddsomslag. Rikligt illustrerad. Mycket gott skick. Gibbon, David: Kittens. Coombe Books, 1979. In English. 64 p. . Illustrated with photos. Good
condition. Grant, Don: Kit-Bag. Introduction by Jilly Cooper.. Arthur Barker Ltd/Weidenfeld Publishers Ltd,
1982. In English. Clothbinding with dustwrapper. Illustrated. Jenkins, Alan C: Introducing Cats. Spring Books, u å. In English. 78 p. Decorated cloth binding.
Illustrated with photos. Good condition. Covers slightly faded. Metcalf, Christine: All Colour Book of Cats. Octopus Books, 1972. In English. 71 p. Decorated
cloth binding with dustwrapper. Illustrated with photos. Good condition. Metcalf, Christine: Katter, det bästa som finns. Albert Bonniers förlag, 1976. 95 s. Dekorerat
klotband med skyddsomslag. Fotoillustrerad. Gott skick. Owen, Wendy: Kattälskaren och andra noveller. Trevi, 1977. 125 s. Klotband med
skyddsomslag. Gott skick. Skyddsomslaget något slitet. Pippin / Winters, Wilbur / Marian: Catwise. Alfred A. Knopf, 1979. In English. 95 p. Wrappered.
Wrapper slightly torn. Illustrated with photos. Platt, Charles: Things You Don't Know About Cats. Andrew Melrose Ltd, u å. In English. 231 p.
Clothbinding. Illustrated with photos. Good condition. Blind-stamped. Sayer, Angela: Everyone's Book of Cats. Whsmith, 1980. 80 s. Cartonnageband.
Fotoillustrerad. Gott skick. Sayer, Angela: Kattungar, det bästa som finns. Albert Bonniers förlag, 1977. 96 s. Dekorerat
klotband med skyddsomslag. Fotoillustrerad. Mycket gott skick. Schneck / Caravan, Marcus / Jill: En bok om katter. Albin Michel, Bokia, 1993. 80 s. Klotband
med skyddsomslag. Fotoillustrerad. Gott skick. Anteckningar på försättsbladet. Stein, Simone: Astrologi för katter Traudl & Walter Reiner bild.. Trevi, 1993. 79 s. Häftad.
Gott skick. Illustrerad. Taylor, David: Bonniers stora bok om katter. Bonniers, 1990. 192 s. Klotband med
skyddsomslag. Rikligt illustrerad. Gott skick. Taylor, David: Bonniers stora bok om katter. Bonniers Alba, 1993. 192 s. Cartonnageband. Gott
skick. Rikligt illustrerad. Wratten, Peggy: Cats. Colour Library International, 1977. In English. 64 p. Clothbinding with
dustwrapper. Illustrated with photos. Good condition. |