Tillbaka

Psykologi, Esoterika & Grafologi mm

Mystery, Intrigue and Suspense. Chancellor Press, 1993. In English. 544 p. . Illustrated. Good condition.
Strange but true stories
ID Nr: 15710, SEK 140.

Begg, Ean: Myth and Today's Conciousness. Coventure Ltd, 1986. In English. 112 p. Wrappered. Good condition.
ID Nr: 15715, SEK 130.

Falcon, Hal: How to analyze handwriting. Cornerstone Library, 1974. In English. 160 p. Wrappered. Good condition. Illustrated.
ID Nr: 15682, SEK 90.

Fredriksen, Lise: Astrologiboken. Konsten att ställa och tolka horoskop. Forum, 1991. 211 s. Klotband med skyddsomslag. Illustrerad. Gott skick.
ID Nr: 15709, SEK 240.

Ireland, Kenneth: Otroligt - inte sant?. Richters, 1989. 191 s. Cartonnageband. Illustrerad. Bandet något nött i kanterna.
ID Nr: 15695, SEK 70.

Kenton, Warren: Astrology - The Celestial Mirror. Saracen Books, 1974. 128 s. Inbunden. Rikligt illustrerad. Gott skick.
ID Nr: 15714, SEK 150.

Lundgren, Gustaf: Handstil och karaktär. Hur skriften förråder människan. Natur och kultur, 1951. Tredje upplagan. 232 s. Häftad. Delvis ouppsprättad. Illustrerad. Något nött i kanterna.
ID Nr: 15712, SEK 120.

Lundgren, Gustaf: Handstil och karaktär. Hur skriften förråder människan. Natur och kultur, 1942. 209 s. Häftad. Illustrerad. Inlagan fin. Häftesomslaget något slitet.
ID Nr: 15677, SEK 100.

Lundgren, Gustaf: Handstilens psykologi. Natur och kultur, 1934. 202 s. Klotband. Gott skick. Illustrerad.
ID Nr: 15688, SEK 100.

Persson, Åke (red.): Oförklarligt: Telepati, Healing, Poltergeistar, Reinkarnation. Semic, 1998. 130 s. Cartonnageband. Illustrerad. Gott skick.
Texter också av Clas Svahn, Anette Persson och Johanne Ländin
ID Nr: 15711, SEK 130.

Stenius, Martinus Olavi: Disputation mot astrologin. Pleiaderna, 1993. 98 s. Häftad. Gott skick.
Översättning från latinet och förord av Kjell Lekeby
ID Nr: 15687, SEK 100.

Stigsjöö, Staffan: Tefatsfolket ser oss. Zindermans, 1980. 174 s. Häftad. Inlagan fin. Häftesomslaget något nött i kanterna.
ID Nr: 15690, SEK 75.

Strandberg, Bruno: Grafologi - en väg till människokännedom. ICA bokförlag, 1974. 184 s. Häftad. Gott skick. Illustrerad. Delvis bortslitet ex libris på häftets insida
ID Nr: 15675, SEK 80.

Strandberg, Bruno: Grafologi - en väg till människokännedom. ICA bokförlag, 1983. 184 s. Häftad. Gott skick. Illustrerad.
ID Nr: 15676, SEK 80.

Wennergren, Kristina: UFO-lexikon. eget förlag, Tollered, 1990. Originalupplaga. 256 s. Häftad. Gott skick.
En andlig syn på UFO och mänskligt liv på andra planeter
ID Nr: 15713, SEK 120.

Tillbaka